close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 lipca 2017

  W ramach Edinburgh Jazz & Blues Festival wystąpi Aga Derlak Trio, jedna z najbardziej elektryzujących młodych formacji jazzowych. Koncert odbędzie się 23 lipca w Rose Theatre i jest jedynym polskim akcentem na tegorocznej edycji Festiwalu.

  Po niezwykle ciepłym przyjęciu, nagrodzonej Fryderykiem płyty „First Thought”, trio promuje wydany w kwietniu tego roku album „Heailng” (2017, Hevhetia). Jedyny polski koncert w  ramach najstarszego szkockiego festiwalu jazzowego odbędzie się 23 lipca w Rose Theatre, o godzinie 15:00. Będzie to również debiutancki koncert katowickiej grupy na Wyspach Brytyjskich.

   

   

  W skład instrumentalnego tria wchodzą: pianistka Aga Derlak, kontrabasista Tymon Trąbczyński i perkusista Szymon Madej. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, i laureatami prestiżowych festiwali w Polsce i na świecie. W najbliższym czasie zespół wystąpi także na festiwalach w Grecji i Serbii.

   

  Koncert organizowany jest w ramach kolejnej edycji Jazz Po Polsku. Dotychczas w ramach projektu w Edynburgu zagrali Jazzpospolitą w 2015 roku, i Michał Milczarek Trio rok później. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Konsulatem Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Edynburgu.

   

  KONTAKT:

  Jakub Krzeszowski
  JAZZ PO POLSKU
  mob.: +48 500 785 338
  e-mail: jakub.krzeszowski@gmail.com
  www.jazzpopolsku.pl

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: