close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 24 sierpnia 2017

  Tegoroczne obchody 77 rocznicy Bitwy o Anglię upamiętniające wkład Polskich Sił Powietrznych odbędą się 14 września w Centrum Wystawowym Ulster Aviation Society w Lisburn.

  Z unikalną kolekcją ponad 30 zabytków i nowoczesnych samolotów, w tym myśliwców, helikopterów i artefaktów lotniczych, miejsce to jest doskonałą lokalizację do zaprezentowania wkładu Polskich Sił Powietrznych w walki w trakcie II Wojny Światowej.

   

   

   

   

  Planowane wydarzenia w ramach obchodów to:

  Projekcja dokumentu “Spitfire Liberator: Alex Herbst Story”. W pokazie udział weźmie reżyser Sławomir Ciok, który po projekcji odpowie na pytania widzów.

  Występ brytyjsko-polskiej piosenkarki Katy Carr

  Wystawa na temat historii Polskich Sił Powietrznych w II Wojnie Światowej.

   

  Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00, jednakże bilet upoważnia do darmowego zwiedzania centrum wystawowego Ulster Aviation Society w godzinach 18.00 do 19.00

   

  * Bohaterem opowieści jest Alex Herbst, 98 – jeden z najstarszych pilotów elitarnych Dywizjonów 303 i 308. Jego historia przeplata się z rozpalającym wyobraźnię współczesnym lotnictwem cywilnym. Film jest sentymentalną, ale i radosną podróżą po przeszłości. Opowiada o najistotniejszych faktach z historii, widzianych z osobistej perspektywy bohatera – świadka i uczestnika kluczowych wydarzeń. W trakcie swojej służby w Dywizjonie 303 Alex Herbst stacjonował w Ballyhalbert, w Irlandii Północnej.

   

  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy zainteresowane osoby o potwierdzenie chęci uczestnictwa w wydarzeniu poprzez zarezerwowanie darmowego biletu pod linkiem: https://goo.gl/1CU7a2

   

   

  Tagi: news

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: