close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 24 września 2018

  Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu historycznym poświęconym obronie regionu Fife w czasie II WŚ z udziałem polskich żołnierzy.

  W tym roku w programie festiwalu znalazły się m.in. rekonstrukcja historyczna z udziałem polskich spadochroniarzy, wystawa historyczna pt. "Polskie Drogi do Wolności" oraz prezentacja pracowników Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.   

   

  Archiwiści IPN zachęcają do spotkania i zapoznania się z projektami „Archiwum Pełne Pamięci” oraz „Centrum Informacji o Ofiarach II Wojny Światowej”:

  „W ramach Archiwum Pełnego Pamięci chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy
  w utrwalaniu pamięci o losach Polski i Polaków w ubiegłym stuleciu. Dlatego zachęcamy do wydobycia z domowych zbiorów dokumentów ukazujących ważne wydarzenia z dziejów Polski i tych przedstawiających szerzej nieznane lub zapomniane historie rodzinne i podzielenia się nimi za pośrednictwem IPN z innymi.

   

  Interesują nas takie dokumenty jak: akta urzędowe, fotografie, wspomnienia oraz prywatne listy, pamiętniki, dzienniki, filmy, kasety audio i wideo ukazujące losy Narodu Polskiego
  w latach 1917-1990.

   

  Jeżeli zdecydują się Państwo na współpracę z IPN, ofiarowane Archiwum Instytutu materiały staną się częścią narodowego zasobu archiwalnego, będą przechowywane przez długie lata z należną troską, zostaną również rzetelnie opracowane i odpowiednio zabezpieczone. Dzięki temu informacje, które zawierają, przetrwają w znakomitej kondycji dla przyszłych pokoleń.

   

  Podczas festiwalu zaprezentujemy również Centrum Informacji o Ofiarach II Wojny Światowej, które ma na celu pomoc rodzinom odkrywającym losy wojenne swoich bliskich.

   

  Zachęcamy do zapoznania się z naszymi stronami internetowymi:

  https://archiwumpamieci.pl/

  https://ofiary.ipn.gov.pl/ ".

   

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: