close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W KONSULACIE

 •  

  W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie Generalnym RP w Edynburgu należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat www.e-konsulat.gov.pl.

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: prawnych i paszportowych.

   

  Wizyta w celu złożenia wniosku o paszport

   

  Uprzejmie informujemy, że ze względu na bardzo dużą ilość osób ubiegających się o paszport pojawiają się trudności z zarezerwowaniem spotkania, co przejawia się informacją o braku dostępnych terminów. Zarazem pragniemy nadmienić, że każdego dnia roboczego (w poniedziałki ok. godz. 11.00, a od wtorku do piątku ok. godz. 8.30) oraz ok. godz. 20.00 zostają udostępnione kolejne miejsca na dokonanie rezerwacji wizyty paszportowej w naszym urzędzie. 

   

  Pragniemy także poinformować, że wniosek o wydanie paszportu może być złożony jedynie przez osobę widniejącą na potwierdzeniu rejestracji spotkania. Wszelkie "zamiany", "odstąpienia" czy inne formy przekazania osobie trzeciej (lub otrzymania od niej) zarezerwowanego terminu spotkania nie będą akceptowane przez nasz urząd. Jednocześnie apelujemy do osób, które po zapisaniu się rezygnują z wizyty, o jej anulowanie w systemie, zgodnie z informacją umieszczoną na dole otrzymanego potwierdzenia wizyty. Pozwoli to innym osobom skorzystać z wolnego terminu. 

   

  W związku z faktem, iż rejestrowane są wizyty tylko w sprawie złożenia wniosku paszportowego i nie możemy przewidzieć ile osób będzie chciało w danym dniu paszport odebrać (odbiory nie podlegają rejestracji) mogą nastąpić niewielkie opóźnienia w przyjęciu wniosku paszportowego.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Do budynku konsulatu wchodzą osoby, które są zapisane na liście (mają umówione spotkanie) lub posiadają potwierdzenie złożenia wniosku o wydanie paszportu i przychodzą po jego odbiór. Osoby towarzyszące pozostają poza terenem urzędu.

   

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w dniach pracy urzędu (pon.-piątek) w godz. 9.30-15.00 (w poniedziałki w godz. 11.00-16.30). 

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Konsulat Generalny RP w Edynburgu jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: